Fundacje rodzinne – nowy sposób na sukcesję firm rodzinnych
Szanowni Państwo,
Szacuje się, że aktualnie w Polsce działa ponad 800 tys. firm rodzinnych, a aż 36% firm deklaruje się jako biznesy rodzinne. Również i nasza Kancelaria wpisuje się w model firmy rodzinnej, dzięki czemu również od strony praktycznej wiemy, z jakimi problemami i wyzwaniami się one mierzą.
Prowadząc przedsiębiorstwo rodzinne należy pamiętać o zabezpieczeniu interesów firmy oraz rodziny, aby nie ucierpiały w momencie przejścia założyciela przedsiębiorstwa na emeryturę lub w razie jego śmierci. Narzędziem prawnym ułatwiającym sukcesję przedsiębiorstwa mogą być fundacje rodzinne, które za granicą są już znane od dawna, a w Polsce mają dopiero się pojawić, co zapowiada opublikowany właśnie projekt ustawy o fundacji rodzinnej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem mec. Joanny Boroń, która dla serwisu gazetaprawana.pl przybliżyła założenia nowej ustawy. Adwokat naszej Kancelarii wyjaśniła, w jaki sposób będzie można powołać fundację rodzinną, omówiła zagadnienia podatkowe wiążące się z działalnością takiej fundacji oraz przedstawiła zasady działania fundacji rodzinnych.
Pełen artykuł znajdą Państwo TUTAJ.
Z wyrazami szacunku,
Zespół KBZ
Latest Posts
Dyrektywa platformowa została zatwierdzona przez PE i RUE
Praca platformowa to model zatrudnienia, w którym usługi są zlecane i realizowane za pośrednictwem platform internetowych. Do platform cyfrowych zaliczają...
Po co zawierać Memorandum of Understanding?
Memorandum of Understanding (dalej jako MoU) to dokument, który nie ma w prawie polskim definicji legalnej. Przyjmuje się, że jest to dokument, opisujący...