
Fundacje rodzinne – nowy sposób na sukcesję firm rodzinnych
Szanowni Państwo,
Szacuje się, że aktualnie w Polsce działa ponad 800 tys. firm rodzinnych, a aż 36% firm deklaruje się jako biznesy rodzinne. Również i nasza Kancelaria wpisuje się w model firmy rodzinnej, dzięki czemu również od strony praktycznej wiemy, z jakimi problemami i wyzwaniami się one mierzą.
Prowadząc przedsiębiorstwo rodzinne należy pamiętać o zabezpieczeniu interesów firmy oraz rodziny, aby nie ucierpiały w momencie przejścia założyciela przedsiębiorstwa na emeryturę lub w razie jego śmierci. Narzędziem prawnym ułatwiającym sukcesję przedsiębiorstwa mogą być fundacje rodzinne, które za granicą są już znane od dawna, a w Polsce mają dopiero się pojawić, co zapowiada opublikowany właśnie projekt ustawy o fundacji rodzinnej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem mec. Joanny Boroń, która dla serwisu gazetaprawana.pl przybliżyła założenia nowej ustawy. Adwokat naszej Kancelarii wyjaśniła, w jaki sposób będzie można powołać fundację rodzinną, omówiła zagadnienia podatkowe wiążące się z działalnością takiej fundacji oraz przedstawiła zasady działania fundacji rodzinnych.
Pełen artykuł znajdą Państwo TUTAJ.
Z wyrazami szacunku,
Zespół KBZ
Latest Posts

Nowe obowiązki przedsiębiorców – wdrożenie standardów ESG oraz należyta staranność w łańcuchu dostaw
Aspekty ESG (E – Environment – aspekt środowiskowy, S - Social – aspekt społeczny oraz G – Governance – ład korporacyjny) mocno oddziałują na prowadzenie...

Co nowego w prawie? – nowelizacja Kodeksu pracy w toku
W dniu 1 grudnia 2022 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (dalej jako: Ustawa). Przewidziane w Ustawie...