
Kto ma urządzić stanowisko do pracy zdalnej?
Szanowni Państwo,
Pomimo tego, że pandemia w Polsce trwa już ponad rok i wielu pracodawców zdecydowało się skierować pracowników do pracy zdalnej, nadal nie ma konkretnych przepisów regulujących tzw. home office.
Zagadnienie odpowiedzialności za dostosowanie miejsca wykonywania pracy zdalnej podjęła redakcja Pulsu Biznesu, która o komentarz w tej sprawie poprosiła m.in. mec. Anetę Pająk. Prawniczka KBZ podkreśliła, że w związku z wykonywaniem przez pracowników pracy w domu, pracodawcy nie mają pełnego wpływu na zachowanie zasad BHP, co ustawodawca powinien wziąć pod uwagę, konstruując odpowiednie regulacje.
Dodatkowo radca prawny przypomina, że obecnie obowiązujące przepisy, nie zdejmują z pracodawców obowiązku zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków i przeciwdziałania wypadkom.
Pełen artykuł znajdą Państwo TUTAJ.
Z wyrazami szacunku,
Zespół KBZ
Latest Posts

Nowe obowiązki przedsiębiorców – wdrożenie standardów ESG oraz należyta staranność w łańcuchu dostaw
Aspekty ESG (E – Environment – aspekt środowiskowy, S - Social – aspekt społeczny oraz G – Governance – ład korporacyjny) mocno oddziałują na prowadzenie...

Co nowego w prawie? – nowelizacja Kodeksu pracy w toku
W dniu 1 grudnia 2022 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (dalej jako: Ustawa). Przewidziane w Ustawie...