Zalety i wady uproszczonej restrukturyzacji
Szanowni Państwo,
Uproszczona restrukturyzacja została tymczasowo wprowadzona do polskiego porządku prawnego w czasie pandemii, aby zminimalizować jej niekorzystne skutki dla biznesu.
Narzędzie to stanowić ma szybszą drogę do odbudowania przedsiębiorstwa w porównaniu z dotychczasowymi postępowaniami przewidzianymi w prawie restrukturyzacyjnym.
Mec. Joanna Boroń na łamach Rzeczpospolitej omówiła najważniejsze zalety uproszczonej restrukturyzacji, wyjaśniła, dlaczego to postępowanie cieszy się tak dużym powodzeniem, a także przybliżyła negatywne skutki skorzystania z UPR, które najbardziej odczuwają dłużnicy firmy w restrukturyzacji.
Informujemy, że z UPR będzie można skorzystać do 30 listopada 2021 r. (pierwotnie do 30 czerwca 2021 r.). Przypominamy, że 9 czerwca 2021 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz niektórych innych ustaw przedłużającą możliwość skorzystania z UPR, która już od 1 grudnia 2021 r. wejdzie na stałe do polskiego porządku prawnego.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu, która dostępna jest TUTAJ.
Z wyrazami szacunku,
Zespół KBZ
Latest Posts
Zmiany w PKD od 1 stycznia 2025 roku
W maju 2022 roku Komitet ds. Europejskiego Systemu Statystycznego zatwierdził nową klasyfikację NACE rev. 2.1, która uwzględnia zmiany wynikające z...
Prawo komunikacji elektronicznej a zgody marketingowe
W dniu 10 listopada 2024 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej wprowadzająca do polskiego porządku prawnego...